Telefon Takip

Telefon Takip

Telefon takip, insanların sevdiklerinin gün içerisinde ne yaptığını, nerede olduğunu ve kimlerle görüştüğünü tespit etmeye yarayan özel bir yazılımdır. Söz konusu yazılım sayesinde insanların sevdikleri hakkındaki endişelerinin bir nebze olsun azaldığını söylemek mümkündür. Fakat bu işlemin gizli bir şekilde yapılması, elde edilecek bilgilerin çok daha sağlıklı olması adına önemli bir şart olarak dikkat çekmektedir.

Gelişen teknolojinin insanlara sunmuş olduğu casus yazılım, sadece Andoid sisteme sahip olan cihazlara yüklenmektedir. Telefon takip programı Android dışındaki sistemlere yüklenememekte olup bunun aksini iddia edenlerin büyük bölümü dolandırıcıdır. Bundan dolayı insanların, bu tür kişilere karşı dikkatli olması, zarar görmemelerini sağlayacaktır.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Telefon takip programı, lisanslı olarak kurumsal firmalarda satılmaktadır. Söz konusu yazılım satın alındıktan sonra mobil cihazlara gizli olarak kurulabilmektedir. Bunun için kişilerin telefon dinleme kurulumu için hazırlanan videoları izlemesi yeterli olacaktır. Videolar sayesinde yükleme işlemi sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Yazılım yüklendikten hemen sonra panel aracılığıyla dinlemeler ve izlemeler yapılmaya başlanabilir. Dinleme için konuşmalara üçüncü kişi olarak girmek yani anlık olarak dinleme yapmak mümkün olduğu gibi kayıt sistemi üzerinden görüşmelere erişmek de mümkündür. Böylece panel başında değilken de yapılan görüşmelere ulaşmak mümkün olmakta ve hiçbir konuşma kaçırılmamaktadır.

Bu yazılımların özellikleri yani yapabildiklerinin sadece dinleme ile sınırlı olduğunun düşünülmesi yanlış olacaktır. Çünkü telefon takip programları, sahip oldukları özellikler ile insanların şaşkınlık yaşamasına neden olmaktadır. Casus yazılım özellikleri, şu şekilde listelenebilir:

  • Yapılan yazılı, sesli ve görüntülü görüşmelerin tamamını dinleme ya da izleme
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan görüşmelere erişim
  • GPS özelliği bulunan cihazların konumlarının anlık olarak tespit edilmesi
  • Ortam dinlemesi
  • Ortam izlemesi
  • Galeri, SMS ve rehber gibi cihaz menülerine erişim
  • Sosyal medya hesaplarını takip etme

Telefon dinleme programları, genel olarak bunları sağlamakta ve insanların anlık olarak takip edilmesini mümkün hale getirmektedir. Söz konusu özellikler dikkate alındığında cihazların adeta casus telefon olarak tanımlanmasının mümkün olduğu görülecektir.

Ortam Dinlemesi Nasıl Yapılır?

Casus telefon tarafından yapılabilenler arasında ortam dinlemesi gelmektedir. Bunun yapılması, telefon takip programı adına çok önemlidir. Çünkü bu özellik sayesinde, takip edilen kişi hakkında çok özel bilgilerin elde edilmesi mümkün olmaktadır. Bu da insanların sevdikleri hakkında daha net fikir sahibi olmasını, tehlikede olup olmadıklarını anlamasına neden olmaktadır.

Ortam dinlemesi yapmak için telefon takip programları ile entegre halde bulunan paneller kullanılmalıdır. Panel üzerinden telefonların mikrofonları aktif hale getirilmekte ve böylelikle kullanıcılar, hedef telefonun bulunduğu ortamda yapılan bütün görüşmelere erişim olanağı bulmaktadır. Kişilerin telefona olan uzaklığına bağlı olarak dinleme kalitesinin farklılık gösterdiğinin de bilinmesi gerekiyor. Özellikle cihaza uzak noktada olan kişilerin yaptıkları konuşmalar bazen tam olarak anlaşılamamaktadır. Fakat yakın olanların ne dedikleri net olarak kayıt altına alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd