Facebook Takip

Facebook Takip

Facebook takip, çok özel yazılımların kullanılmasıyla hesaplara ait bir takım bilgilerin öğrenilmesi anlamına gelmektedir. Bu işlem, insanların sevdiklerini tehlikelerden korumak amacıyla yapmış olduğu bir işlem olup, telefon takip yazılımı tarafından gerçekleştirilmektedir. Böylece insanlar, çocuklarının ya da şüphelendikleri eşlerinin Facebook’ta neler yaptığını çok rahat bir şekilde görebilmektedir.

Gelişen teknolojiyle birlikte insanların hayatına giren sosyal medya platformları, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla çok daha fazla insan tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Öyle ki, günümüzde bu sosyal medya platformlarını kullanmayan insan sayısı, yok denecek kadar azdır. Bunların en yaygın olanlarından birisi hiç şüphesiz Facebook’tur. Ülkemizde yaklaşık olarak 40 milyondan fazla bu platformu kullanan insan vardır. Bazı insanlar, arkadaşlarıyla olan iletişimlerini direkt olarak buradan sağlar. Telefon takip yazılımları sayesinde buradaki görüşmelerin de izlenmesi, insanların sevdiklerini korumak için gösterdiği çabaya desteklemiş olur.

Facebook Takip Nasıl Yapılır?

Facebook takip için kullanılması gereken özel yazılımlar vardır. Bunlar telefon dinleme, casus yazılım ya da benzer isimlerle bilinir. Sadece Android sisteme sahip olan mobil cihazlarla uyumlu olan bir yazılımdır. Telefon dinleme programı kurulumu sadece 3 dakika sürmektedir ve bundan dolayı gizli bir şekilde yüklenmesi son derece kolaydır. Ufak bir boşlukta söz konusu yazılımlar, hedef telefona yüklenebilir.

Casus yazılım kurulumu tamamlandıktan sonra hedef telefon ile panel arasında otomatik bir bağlantı sağlanır. Daha sonra ise ilgili menüler üzerinden takip işlemi çok rahat bir şekilde yapılabilir. Bu işlemler kesinlikle karmaşık ve zor değildir. Akıllı telefonlarla haşır neşir olan hemen herkes çok rahat bir şekilde bunları gerçekleştirebilir.

Facebook Takip ile Yapılabilecekler

Telefon takip yazılımı sayesinde takip edilen Facebook hesaplarının her bölümüne erişim sağlanmaktadır. Facebook takip yapılırken arkadaş listesi, özel mesajlar, paylaşımlar ve beğeniler gibi bilgiler öğrenilebilmektedir. Böylece izlenen kişiye ait çok önemli bilgiler elde edilmiş olur.

Bilindiği gibi Facebook Messenger üzerinden yazılı olduğu gibi sesli görüşmeler de yapılmaktadır. Bunların tamamı da telefon dinleme programları tarafından dinlenmektedir. Böylece Facebook üzerindeki takibin son derece kapsamlı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd