SMS Mesaj Takip

SMS Mesaj Takip

SMS mesaj takip, cep telefonlarıyla hayatımıza giren SMS’lere ait detaylı bilgilerin elde edilmesini sağlamaktadır. Bu özellik, günlük yaşamda insanların farklı ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılamaktadır. Özellikle çocuklarını, eşlerini ve diğer sevdiklerini dışarıdan gelebilecek olan tehlikelere karşı korumak isteyen kişilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için geliştirilmiştir.

SMS kullanımı, cep telefonlarının ilk defa yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte insanların hayatlarına girmiştir. Bir süre sonra ise yoğun bir şekilde, iletişim kurmak amacıyla bu yöntem tercih edilmiştir. Akıllı telefonlar ve internet kullanımına bağlı olarak günümüzde ise popülaritesini nispeten kaybetmiş denilebilir. Fakat GSM operatörleri tarafından ücretsiz olarak SMS hakkı verilmesi, kullanılmaya devam edilmesine neden olmaktadır.

SMS Mesaj Takip Programı

Akıllı telefonlarda yer alan SMS bölümüne erişimi sağlayan programlara genel olarak casus yazılım adı verilmektedir. SMS mesaj takip yapma özelliğinin de bulunması, bu programların insanlara çok daha detaylı bilgiler vermesine neden olmaktadır.

Casus yazılım kurulumu yapıldıktan hemen sonra panel ile hedef telefon arasında bağlantı kurulmaktadır. Bu işlemin başlaması için manuel olarak yapılması gereken herhangi bir şey yoktur ki bu da kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kurulum ile bilinmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Sadece Android sisteme sahip cihazlarda çalışır.
  • iPhone’larda kesinlikle çalışmaz. (Çalıştığını iddia eden kişiler dolandırıcıdır ve insanların paralarını almak için böyle bir yalan uydurmaktadır.)
  • Kurulum sadece 3 dakika sürer.
  • Kurulumun nasıl yapıldığına ilişkin internet üzerinde farklı videolar vardır.

SMS Mesaj Takip Fark Edilir Mi?

SMS mesaj takip işlemini gerçekleştiren programların temelinde gizlilik bulunmaktadır. Söz konusu yazılımlar, yüklendikten hemen sonra arka plana çekilir ve kesinlikle yüklü olduğunu belli etmez. Mesaj bölümüne giriş yapıldığında ise herhangi bir bildirim göndermez ve bildirim ışığının yanmasına neden olmaz. Bundan dolayı normal insanların bu takibi anlaması imkansızdır. Buradaki önemli hususlardan birisi, söz konusu programın gizli bir şekilde kurulması ve kuşku uyandırılmamasıdır.

Bu programlar arka planda çalışmasına karşın, telefona atılacak formatta direkt olarak silinmektedir. Böyle bir durumda, programın yeniden yüklenmesi gerekecektir. Dolayısıyla kullanıcıların bu hususa dikkat etmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd