Casus Telefon

Casus Telefon

Casus telefon, kullanan kişilere dair her türlü bilginin elde edilmesini sağlayan cihazlara verilen genel isimdir. Fakat bu cihazlar, adından da anlaşılacağı gibi insanların kullanmış oldukları cep telefonlarıdır. Bunların içerisinde yüklenen casus yazılım sayesinde, telefonlar tam bir casus olur ve farklı bilgilerin kolay bir şekilde elde edilmesine imkan verir.

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen telefon takip yazılımları, güvenlik endişelerinin giderilmesinde çok etkilidir. Çocuklarının kimlerle görüştüğünü, nerelere gittiğini öğrenmek isteyen aileler, kuş duydukları eşlerinin kiminle buluştuğunu merak eden kişiler, sahada çalışanlarının iş ile ne kadar meşgul olduğunu anlamaya çalışan işverenler tarafından bu yazılımlar yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunlara benzer amaçları olan insanların ihtiyaçlarını da etkin olarak bu yazılımların giderdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Casus Telefon Özellikleri

Casus telefon özellikleri, telefonda yer alan yazılıma bağlı olarak farklılık göstermektedir. Fakat genel manada özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Telefondan yapılan her türlü görüşmenin dinlenmesi ve izlenmesi
  • GPS özelliği sayesinde konum tespiti yapılması
  • Ortam dinlemesi
  • Sosyal medya hesaplarına erişim sağlanması
  • Mobil uygulamaların tamamına erişim
  • SMS, rehber ve galeri gibi bölümlere giriş yapılması
  • Ortam izlemesi

Casus yazılım tarafından telefona eklenen özellikler bu şekilde olup kurulumdan hemen sonra bunların tamam aktif hale gelmektedir. Telefon dinleme, bunlar arasında en fazla tercih edilen seçeneklerin başında gelmektedir. Bu dinleme iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunların ilki panelin yapmış olduğu otomatik kayıtların dinlenmesi, diğeri ise konferans yöntemiyle anlık olarak dinlemedir.

Casus Telefon Nasıl Anlaşılır?

Casus telefon, yapısı gereği tamamen gizli bir şekilde işlevini yerine getirmektedir. Buna bağlı olarak yapılan dinleme ve izlemenin fark edilmesi mümkün değildir. Casus yazılım kurulumu tamamlandıktan sonra arka planda çalışmaya başlamaktadır. Ekranda görülebilecek bir logo ya da simge olmadığı gibi dinleme esnasında bildirim gitmesi ya da hedef cihazın bildirim ışığının yanması da söz konusu değildir. Bundan dolayı normal insanların, telefon takip yazılımı tarafından yapılan izlemeyi fark etmesi imkansızdır. Fakat burada ufak bir detay vardır. Eğer mobil cihazlara format atılırsa, program fark edilmese dahi silinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd