Casus Telefon Dinleme

Casus Telefon Dinleme

Casus telefon dinleme hakkında şüphe duyulan kişilerin takibi için kullanılan yazılımlardır. İşveren işçilerini, ebeveynler çocuklarını, eşler birbirlerini bu program aracığı ile dinleyebilir, istediği bilgilere ulaşabilir. Kullanım amacı olumsuz durumları engelleyip herkes için iyi olanı sağlamak olmalıdır.

Casus telefon dinleme programı kapsamı, ulaştığı bilgiler bakımından oldukça geniştir. Ayrıntılı bir şekilde ifade etmeden önce yazılımın kurulması için gerekli şartlar nelerdir, nasıl kurulur bakmak gerekir. Öncelikle yüklenecek olan cihaz kişinin elinde olmalıdır. Uzaktan SMS ile kurulabilen bir uygulama değildir. Kurumsal bir firmanın sitesinden lisans almış programlar satın alınır. Kurulması ile ilgili internette videolar bulunmaktadır. Yaklaşık 2-3 dakika süren bu işlem ile bir nevi casusluk rolüne girilmiş olur.

Casus Telefon Dinleme Programları

Casus telefon dinleme programları her cihazda kullanılabilen bir yazılım değildir. Android telefon olması gerekir, iPhone markalı cihazlarda söz konusu uygulama çalışmamaktadır. Kurulumu yapıldıktan sonra kişi hakkında artık her türlü bilgiye erişmek mümkündür.

İzlenilen kişinin gelen ve giden aramaları kayıt altına alınır ve bu durumla ilgili takip eden kişiye bilgi verilir. Konuşmalar kayıt altına alınır istenilirse fark ettirmeden konferans olarak konuşmaya dâhil olunup, dinlemede bulunulabilir. Seçilen telefon üzerinden gelen ya da giden mesajlara girip okuyabilir. Mesajların zamanı ve sayısı ile ilgili bilgilere erişilir.

Gönderen ve alıcının bilgileri dâhil olmak üzere tüm e-posta geçmişini görebilir. İnternette gezindiği siteleri görebilir, isterse zararlı olduğu web sitelere engel koyarak ziyaret etmesinin önüne geçebilir. Seçilen cihazın konumundan haberdar edebilir. Bunun dışında sosyal medyadaki etkinliklerinden, görüşmelerinden, resimlerinden haberi olur.

Geniş bilgi edinme imkânı veren casus telefon dinleme yazılımı yasal olup olmaması kişinin niyetine göre değişebilir. İyi niyetli olarak çocuklarını, işinin gelişimi için işvereni ya da Alzheimer gibi rahatsızlığı bulunan yakınlarını takip için masum bir uygulamadır. Tehdit, şantaj gibi kötü amaçlı kullanmak T.C.  yasalarına göre suç unsuru oluşturmaktadır. Kanun dışı faaliyet olarak kabul edilmektedir.

Casusu telefon dinleme nasıl anlaşılır şeklinde merak edenler için ise bu yazılımların anlaşılmasının mümkün olmayacağı söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd