İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet geçmişi öğrenme, bir cihazdan girilen internet sitelerinin tamamını görme olarak tanımlanabilir. Bu işlem sayesinde insanlar hakkında nispeten daha detaylı bilgiler edinmek mümkündür. Fakat söz konusu işlemin yapılabilmesi için mutlaka telefon dinleme programı kullanılması gerekmektedir. Bu programlara genel olarak casus yazılı da denilmekte olup internette gezilen sitelerin tamamını çok rahat bir şekilde tespit edebilme yeteneğine sahiptir.

Gelişen teknoloji ile birlikte yaygınlaşan mobil cihazlar, internet kullanımını da arttırmıştır. Artık insanlar evlerinde, araçlarında, okulda, açık havada ve diğer yerlerde mobil cihazları üzerinden internete giriş yapabilmektedir. Bundan dolayı insanların giriş yaptıkları sitelerin sayısı son dönemde çok fazla artmıştır. Bu sitelerin öğrenilmesi, insanlara dair önemli bilgilerin elde edilmesini sağlamaktadır.

İnternet Geçmişi Öğrenme Programı

İnternet geçmişi öğrenme programı, casus yazılımların özelliklerinden birisidir. Bu yazılımlar sayesinde pek çok işlem yapılabildiği gibi insanların hangi sitelere giriş yaptığı dahi öğrenilebilir. Bunun geliştirilme nedeni, insanların çocuklarını takip etmesi ve kuşku duyulan eş hakkında bilgi toplamasıdır. Bunlara benzer amaçlar yani tamamen iyi niyetli kullanım için geliştirildiği söylenebilir.

Geçmişte girilen internet sitelerinin öğrenilebilmesi için kullanılan yazılımlar, sadece Android cihazlarda çalışmaktadır. Bu programlar, hedef telefonun kontrolünü tam olarak ele geçirmekte ve istenilen bölüme girmeye olanak sağlamaktadır. Bilindiği gibi internet tarayıcıları, girilen siteleri “Geçmiş” adı verilen bölüme kaydeder. Böylelikle yazılım üzerinden bunların öğrenilmesi son derece kolaydır.

İnternet Geçmişi Öğrenme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Casus yazılım, telefon üzerinde tam kontrol sağladıktan sonra istenilen bilgilerin ulaşılmasına imkan vermektedir. Fakat internet geçmişi öğrenme hakkında bilinmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. İnternet tarayıcıları tarafından yapılan kayıtlar, kullanıcılar tarafından ya da temizleme programları tarafından dönemsel olarak silinebilmektedir. Eğer böyle bir silme işlemi yapılmış ise internet geçmişinin tam olarak öğrenilmesi mümkün olmayacak bunun yerine daha kısıtlı bilgiler edinilecektir.

Telefon takip yazılımı tarafından yapılan bu işlemin hatasız olarak yapılması için kullanılan yazılımın lisanslı olması çok önemlidir. Bundan dolayı kullanıcıların kurumsal yapıda olan firmaların lisanslı ürünleri tercih etmeli, arada satılan lisanssız ürünlerden uzak durmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd