Ortam Dinleme

Ortam Dinleme

Ortam dinleme, telefon ya da farklı bir iletişim aracı üzerinden yapılmayan konuşmaların tespiti şeklinde tanımlanabilir. Yani normal bir ortamda arkadaşlar arasında yapılan yüz yüze konuşmanın tespit edilmesidir. Bu, normalde istihbarat servisleri tarafından yapılan son derece önemli bilgilerin elde edilmesini sağlan bir işlemdir. Fakat telefon dinleme programı sayesinde artık normal insanlar da ortam dinlemesi yapabilme imkanına kavuşmuş durumdadır.

Telefon takip programları özellikleri arasında yer alan ortam dinlemesi, insanların bu alandaki ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Böylece insanlar çocuklarının, sevgililerinin, eşlerinin ve diğer yakınlarının ne gibi ortamlarda bulunduğunu çok rahat bir şekilde tespit edebilecektir. Böylece onların tehlikeden uzak durması fark ettirilmeden sağlanacaktır.

Ortam Dinleme Nasıl Yapılır?

Casus yazılım adı verilen programların özellikleri arasında bulunan ortam dinleme, son derece basit bir şekilde yapılmaktadır. Fakat bunun için öncelikle hedef telefona, telefon takip yazılımı kurulmalıdır. Bu işlemin gizli yapılması, elde edilecek olan bilgilerin doğru olması adına son derece önemlidir.

Telefon takip yazılımı Android cihazlarda çalışmaktadır. Kurulum sadece 3 dakika sürmektedir ve akıllı telefon kullanabilen herkes tarafından yapılabilir. Ayrıca internet üzerinde bu işlemin nasıl yapılacağını anlatan detaylı videolar da bulunmaktadır. Kurulum tamamlandıktan sonra ise ortam dinlemesi yapılmaya başlanabilir.

Bu yazılımların kontrolü bir panel üzerinden yapılmaktadır. Bu panel bilgisayara ya da mobil cihazlara kurulabilir. Panel üzerinde yer alan menüler kullanılarak hedef mobil cihaz kapalı iken yani herhangi bir görüşme yapılmıyor iken mikrofonu aktif edilir ve dinleme başlar. Telefonun konumuna bağlı olarak elde edilen seslerin kalitesi değişebilir. Uzakta yer alan insanların konuşmaları haliyle biraz daha zor algılanacaktır. Fakat bunlar kaydedilerek istenildiği kadar dinlenebilir ki bu da önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Ortam Dinleme Avantajları

Ortam dinleme programı sayesinde gerçekleştirilen bu işlem sayesinde elde edilecek bilgiler çok fazladır. Özellikle takip edilen kişiler, arkadaş ortamlarında çok daha rahat konuşur ve bunlar dinlenerek farklı bilgiler elde edilebilir. Bunun haricinde ise kişilerin kimlerle gezdiği ya da aynı ortamda olduğu tespit edilebilir. Bütün bunlar ise son derece önemli bilgilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd