Telefon Takip Yazılımları

Telefon Takip Yazılımları

Telefon takip yazılımları her geçen daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanmaktadır. Özel kodlara sahip olan bu casus yazılım, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiştir. Buna bağlı olarak insanların gün içinde nerede oldukları, kimlerle konuştukları, sosyal medya platformlarını hangi amaçlarla kullandıkları, telefon takip yazılımı tarafından tespit edilebilmektedir.

Bilindiği gibi teknolojinin gelişmesine bağlı olarak hemen herkesin cebinde akıllı telefonlar bulunmaktadır. Bu cihazların en önemli özelliklerinden birisi, yazılım yüklenebilir olmasıdır. Bu özellik sayesinde telefon dinleme işlemi, normal insanlar tarafından da yapılmaya başlanmıştır. Fakat burada bilinmesi gereken önemli bir husus vardır. Normal insanlar, sadece telefon dinleme programı kurdukları cihazları yani bir anlamda sevdiklerini dinleyebilirler. Dolayısıyla da sınırsız bir dinleme söz konusu değildir.

Telefon Takip Yazılımları Nasıl Yüklenir?

Telefon takip yazılımları yükleme, normal bir uygulama yüklemekten çok farklı değildir. Fakat bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle telefon dinleme yazılımı Android sisteme sahip olan cihazlara yüklenebilmektedir. Casus yazılım IOS, dolayısıyla da iPhone’larda çalışmamaktadır. Kullanıcıların yazılım satın almadan önce bu hususa dikkat etmesi gerekir.

Telefon dinleme yazılımı kurulumu, sadece 3 dakika sürmektedir. Kurulumun nasıl yapılacağına dair internet üzerinde çok sayıda video ve resimli anlatım vardır. Bunlardan yararlanmak suretiyle sorunsuz ve kolay bir şekilde kurulum yapılabilir. Fakat kullanıcıların bu işlemi gizli olarak yapması çok önemlidir. Böylece dinlenecek olan kişiler, durumdan şüphelenmeyecek ve böylece çok daha sağlıklı bilgiler elde edilmiş olacaktır.

Telefon Takip Yazılımları Neler Yapar?

İnsanların ihtiyaçlarını etkin olarak karşılama yeteneğine sahip olan telefon takip yazılımları, yerine getirdikleri işlevler ile insanların beklentilerini tam olarak karşılamaktadır. Yazılım tarafından yapılanlardan bazıları şu şekildedir:

  • Mobil cihazlar üzerinden yapılan sesli, yazılı ve görüntülü görüşmelerin dinlenmesi/izlenmesi
  • Mobil uygulamaların tamamına erişim
  • Sosyal medya hesaplarına giriş, özel mesajlara ulaşma
  • Konum tespiti
  • Ortam dinlemesi
  • Telefondaki mesajlar, rehber ve galeri gibi bölümlere erişim sağlama

Burada, telefon takip işleminin nasıl yapıldığına dair bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Söz konusu işlemler sayesinde, insanlar sevdiklerinin güvenliğini sağlama noktasında ihtiyaç duyduğu her türlü bilgiye çok rahat bir şekilde ulaşabilir.

Telefon Takip Yazılımları Engelleme

Telefon takip yazılımları, sahip olduğu özel yapısı nedeniyle kesinlikle fark edilmez. Yani kurulduğu telefonlarda çalışmaya başladığında arka plana geçer ve ana ekrana bildirim göndermediği gibi bildirim ışığının yanmasına dahi neden olmaz. Buna bağlı olarak da çok ciddi bir gizlilik içerisinde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Telefon takip yazılımları engelleme ise tüm bu durumlar dikkate alındığında adeta imkansızdır.

Bu yazılımlar Google Play üzerinden değil, farklı bir adresten mobil cihazlara indirilmektedir. Bundan dolayı normal uygulamalardan farklı bir yapıya sahiptirler. Casus yazılım olarak da isimlendirilen bu yazılımları engellemek için özel bir bilişim uzmanına gidilmesi gerekir ki bunu da izlendiğinde şüphelenmeyen kimse yapmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd