Telefon Dinleme

Telefon Dinleme

Telefon dinleme, gelişen teknolojinin insanlara sağlamış olduğu imkanlardan birisidir. Daha önce sadece belli kurumların yapabildiği dinlemeler, günümüzde casus yazılım adı verilen programlar sayesinde normal insanlar tarafından da yapılabilmektedir. Böylece insanlar, sevdiklerinin neler yaptığını, kimlerle görüştüğünü, nerelere gittiğini rahatlıkla takip edebilme imkanı yakalamaktadır.

Telefon dinleme programı incelendiğinde bunların oldukça kapsamlı bir yapıya sahip, gelişmiş imkanlar sunan yazılımlar olduğu görülecektir. Sadece dinleme değil, akla gelen hemen her işlemi yapabilme yeteneğine sahiptirler. Dolayısıyla da kişilerin bu alandaki beklentilerini fazlasıyla karşıladıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Buna bağlı olarak da kullanımı giderek yaygınlaşmakta ve farklı alanlarda daha yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Telefon Dinleme Programı Özellikleri

Bilindiği gibi dünya üzerinde kullanılan mobil cihazlar genel olarak iki farklı işletim sistemi kullanmaktadır. Bunlar Android ve IOS’tur. Telefon dinleme programı, bunlardan sadece Android sisteme sahip olan cihazlarda çalışmaktadır. IOS sisteme sahip olan iPhone’larda casus yazılım çalışmamaktadır. Dünya üzerinde böyle bir yazılım günümüzde mevcut değildir. Dolayısıyla böyle iddialarda bulunan yani iPhone üzerinde çalışan program olduğunu söyleyen kişiler, dolandırıcıdır.

Telefon takip programları, farklı özelliklere sahiptir. Fakat genel olarak mobil cihaz üzerinde tam bir hakimiyet kurduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Söz konusu yazılımın özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Mobil cihaz üzerinden yapılan bütün görüşmeleri dinleme
  • Uygulamalar üzerinden yapılan sesli, yazılı ve görüntülü görüşmeleri takip etme
  • GPS özelliğini kullanarak konum belirleme
  • Telefon kapalı iken mikrofonu aktif ederek ortam dinlemesi yapma
  • Rehber, SMS ve Galeri erişimi
  • Sosyal medya hesaplarına erişim
  • Kamera üzerinden ortam izlemesi yapma
  • Skype takibi
  • İnternet geçmişi öğrenme
  • Mobil uygulamalara erişim

Bunların haricinde de farklı işlemler yapılabilmektedir. Telefon dinleme yazılımları, yapabildikleri ile insanları fazlasıyla şaşırtmaktadır.

Telefon Dinleme Nasıl Olur?

İnsanlar başta güvenlik olmak üzere farklı nedenlerden dolayı sevdiklerinin telefonlarını takip etmek isteyebilir. Bazen güvenlik endişe, bazen duyulan şüphe, bazen ise kaybolma riskine karşı alınan bir önlem olarak bu işlemler yapılabilmektedir. Söz konusu casus yazılımlar, mobil cihazlara sadece fiziki erişim ile kurulabilmektedir. Arama, dosya gönderme, Whatsapp’tan yükleme gibi bir durum söz konusu değildir ve böyle iddialarda bulunan kişiler genellikle dolandırıcıdır. Bunlardan uzak durulması gerekir.

Dinlemelerin daha sağlıklı sonuç vermesi için casus yazılım yükleme işleminin mutlaka gizli yapılması gerekir. Sadece 3 dakikada kurulumun yapılabilmesi, bu noktada büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca kurulumun nasıl yapılacağına dair farklı videolar internette bulunmaktadır. Normal bir uygulama kurulumuna çok benzese de bazı ufak farklılıklar vardır ve bunlar da basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Telefon dinleme için gerekli olan program kurulduktan sonra panel ile otomatik bağlantı kurulacak ve böylece dinlemeler kendiliğinden başlayacaktır. Kullanıcılar panel üzerinden yukarıda bahsedilen işlemlerin tamamını yapabilecek ve böylece istedikleri her bilgiye kolaylıkla erişim sağlayacaklardır.

Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd