Casus Yazılım

Casus Yazılım

Casus yazılım, adından da anlaşılacağı üzere bir takım bilgilerin elde edilmesini sağlayan programlara verilen genel isimdir. Bu programlar, akıllı telefonlara yüklenmekte ve bunların adeta bir casus telefon olmasını sağlamaktadır. Bu aşamadan sonra yazılım tarafından yapılanlar ise insanların çok büyük şaşkınlık yaşamasına neden olmaktadır.

Günümüzdeki toplum yapısının dezenformasyona uğradığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Buna bağlı olarak insanlar hem dışarıdan hem de kendilerinden kaynaklanan tehlikelerle mücadele etmek durumundadır. Özellikle gençlerde bu durumun daha fazla olduğu söylenebilir. Dolayısıyla aileler de çocuklarını tehlikelerden korumak için onları takip etmektedir. Telefon takip yazılımı da denilen programlar sayesinde, bu alandaki ihtiyaç etkin olarak karşılanmaktadır.

Casus Yazılım Özellikleri

Casus yazılım özellikleri incelenirken öncelikle kurulum ile ilgili olan kısma odaklanmak gerekiyor. Çünkü buradaki detaylar, telefon takip yazılımlarının hangi cihazlarda kullanılıp kullanılamayacağını belirtmektedir. Bu yazılımlar sadece Android cihazlarda çalışmaktadır. Dolayısıyla da casus yazılım Android haricindeki sisteme sahip olan iPhone markalı mobil cihazlarda çalışmaz. Casus yazılım kurulumu yapılırken sorun yaşanır.

Bu programla ilgili bilinmesi gereken diğer özellikler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Telefon hattı üzerinden yapılan sesli ve görüntülü görüşmelerin dinlenmesi ve izlenmesi
  • Mobil uygulamaların tamamına erişim
  • Sosyal medya uygulamalarına erişim
  • Whatsapp, Skype gibi uygulamalar üzerinden yapılan sesli, yazılı ve görüntülü görüşmeleri dinleme
  • GPS özelliği sayesinde konum tespiti
  • Ortam dinlemesi
  • Web geçmişini tarama
  • Ortam izlemesi

Casus Yazılım Fiyatları

Casus yazılım özellikleri yukarıda yer almaktadır. Bu programların farklı türleri bulunmakta ve buna bağlı olarak hem özellikler hem de fiyatlar değişmektedir. Casus yazılım fiyatları hakkında bundan dolayı net bir rakam telaffuz edilmesi uygun değildir.

Fiyatların değişkenlik göstermesinin farklı nedenleri de vardır. Bunların başında tercih edilecek olan ürünün lisanslı olup olmaması ile ilgilidir. Arada satılan ve içeriğinin ne olduğu belli olmayan telefon dinleme programları, daha düşük ücrete satılmaktadır. Fakat bu satıcıların temel hedefi dolandırıcılık olduğu için insanların bu seçenekten kesinlikle uzak durması gerekir. Bunun yerine kurumsal yapıdan olan firmalardan, lisanslı casus yazılım alınması, çok daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasd